BBA BA150KS D285 with Hatz 3H50TICD
Preis auf Anfrage
Drucken
INFO
Produktkategorie
Wasserpumpen
Marke / Model
Herstellungsjahr
2022
Betriebsstunden
1 226 Std.
Maschinen Standort
Apeldoorn
Land
Niederlande
Allgemeine Bewertung
Mascus ID
BBB84169
DETAILS
Lagernummer
24P00218
Typ
Diesel
Pumpen-Typ
Diesel
Motorhersteller
Hatz 3H50TICD
Pump-Stärke
50 kW
Transportabmessungen (L x B x H)
2270 x 1050 x 1550 mm
Pump-Informationen
Field of application: construction, Make of engine: Hatz 3H50TICD, Power: 50 kW (68 HP), Type of fuel: Diesel
Zusatzgeräte
NL: 6'' ( 6 inch) aansluitdelen Perrot/Cardan/Type C, Direct inzetbaar, Droog zelfaanzuigend, Externe brandstof aansluiting, Geschikt voor het verpompen van oppervlaktewater /bouwplaats water, Geschikt voor het verpompen van rioolwater, Half open pompwaaier, leverbaar met iedere wenselijke snelkoppeling., Massa schakelaar, Onbeperkt drooglopen, Ondersteund door van vacuüm pomp, op voorraad!, PUMPED UP AND READY TO FLOW!, Reserve onderdelen beschikbaar , doorgaans op voorraad, Schroef(kanaal) pompwaaier, SUPER sillent omkasting (SUPER stil), Vlotterschakeling (start/stop systeem), Wij verzorgen passende documentatie ten behoeve van Export
EN: 6'' (6 inch) connection parts Perrot/Cardan/Type C, available with any desired quick coupling., Can be used immediately, External fuel connection, Float switch (start/stop system), Ground switch, Half open pump impeller, in stock!, PUMPED UP AND READY TO FLOW!, Screw (channel) pump impeller, self-priming (dry), Spare parts available, usually...
weitere Informationen
BA150KS Dirty Water Pump – Powerful, Reliable and Quiet
Why choose the BA150KS?
• Powerful performance: Pump capacity up to 490 m³/hour with a dirt passage of up to 100 mm. Perfect for pumping water with large dirt particles.
BBA Pumps – Quality guaranteed
Features at a glance
• Multifunctional, with high efficiency and low operating costs
• Equipped with a fully automatic vacuum system for fast suction
• Optimised for durability and ease of maintenance
• Innovative and super-quiet enclosure for safety and noise control
Throughput capacity: 490 m3/h
Max dirt passage: 100 mm